Tolv nordmenn blant verdens ti beste utøvere

Statistikkgjennomgangen fortsetter og denne uken er det verdensstatistikken for seniorer som skal under lupen. Karsten Warholm, Filip Ingebrigtsen og Jakob Ingebrigtsen leder an med å toppe hver sin øvelse, mens totalt tolv nordmenn er topp-10 i verden. Resultatene er hentet fra World Athletics sine sider og det kan da være annerledes enn NFIF sine resultatlister. Til opplysning er arbeidet utført for noen uker siden, slik at det kan være feilplasseringer.

Det kan nevnes at løpene i Stavanger og Bergen på 5 kilometer, der det ble prestert bra, ikke er registrert på World Athletics sin statistikk og dermed er de ikke med her.

Link til statistikken
Juniorstatistikken
U18-statistikken

Kvinner:

100 meter:
97 11.51 Henriette Jæger
163 11.63 Helene Rønningen
202 11.67 Ingvild Meinseth
306 11.79 Linn Oppegaard
433 11.89 Vilde Aasmo
551 11.96 Marte Pettersen
567 11.97 Maren Bakke Amundsen
662 12.02 Ida Andrea Breigan
780 12.08 Malin Kulseth
861 12.12 Alice Ulla Berg
939 12.15 Tonje Fjellet Kristiansen
939 12.15 Thale Leirfall Bremset
969 12.16 Andrea Rooth
1005 12.17 Mari Gilde Brubak
1325 12.27 Kaitesi Ertzgaard
1393 12.29 Lovise Skarbøvik Andresen

200 meter:
80 23.53 Line Kloster
80 23.53 Henriette Jæger
123 23.73 Helene Rønningen
147 23.81 Elisabeth Slettum
254 24.08 Andrea Rooth
348 24.27 Marte Pettersen
348 24.27 Maren Bakke Amundsen
381 24.32 Linn Oppegaard
393 24.33 Ingvild Meinseth
453 24.43 Tonje Fjellet Kristiansen
554 24.57 Ida Andrea Breigan
681 24.70 Marlen Aakre
833 24.84 Nora Haugen
899 24.89 Josefine Tomine Eriksen
912 24.90 Ingrid Pernille Rismark
912 24.90 Kaitesi Ertzgaard
953 24.95 Thale Leirfall Bremset
1036 25.02 Sara Dorthea Jensen
1213 25.16 Lakeri Ertzgaard
1310 25.24 Mia Guldteig Lien
1340 25.26 Christine Bjelland Jensen
1370 25.28 Alice Ulla Berg
1370 25.28 Lovise Skarbøvik Andresen
1384 25.29 Nora Aune
1407 25.30 Line Maltun Helland
1463 25.33 Fride Vågen
1506 25.36 Leah Indrebø
1505 25.36 June Sæbøe Tveit
1523 25.37 Miranda Lauvstad
1537 25.38 Lisa Wilker
1575 25.40 Sigrid Kongssund Amlie
1659 25.45 Frida Røe Tærum
1693 25.47 Kornelia Roppen

Line Kloster Foto: Eirik Førde

300 meter:
30 37.97 Elisabeth Slettum
61 38.62 Linn Oppegaard
64 38.66 Sara Dorthea Jensen
86 39.15 Nora Kollerød Wold
97 39.30 Ingrid Pernille Rismark
103 39.38 Ida Andrea Breigan
126 39.67 Andrea Rooth
134 39.74 Ingvild Meinseth
137 39.79 June Sæbøe Tveit
139 39.85 Kaitesi Ertzgaard
158 40.00 Lakeri Ertzgaard
170 40.10 Frida Røe Tærum
212 40.56 Lisa Maylen Stensøy
264 40.90 Summer Thalya Steinsrud

400 meter:
43 52.43 Line Kloster
52 52.52 Henriette Jæger
100 53.16 Linn Oppegaard
175 53.96 Lakeri Ertzgaard
216 54.30 Ingrid Pernille Rismark
258 54.53 Nora Kollerød Wold
264 54.57 Andrea Rooth
286 54.68 Elisabeth Slettum
438 55.44 Sara Dorthea Jensen
478 55.62 Josefine Tomine Eriksen
587 56.05 Kaitesi Ertzgaard
588 56.06 June Sæbøe Tveit
685 56.38 Ella Njaastad
709 56.44 Nora Haugen
716 56.45 Fride Vågen
806 56.71 Line Maltun Helland
865 56.87 Sigrid Kongssund Amlie
947 57.07 Amanda Marie Grefstad Frøynes
1045 57.29 Hanne Arstein
1118 57.46 Sigrid Bjørnsdatter Wahlberg
1273 57.74 Marin Stray Gautadottir
1306 57.82 Marie Skjæggestad
1577 58.30 Lisa Maylen Stensøy
1621 58.38 Solveig Bustgård Gran
1825 58.71 Margrete Strømmen Kjerpeset
1923 58.88 Hanna Hagevik Bakke

600 meter:
3 1:26.90 Hedda Hynne
23 1:31.15 Sigrid Bjørnsdatter Wahlberg
74 1:35.46 Caroline Fleischer
99 1:36.85 Anniken Årebrot

Hedda Hynne. Foto: Eirik Førde.

800 meter:
2 1:58.10 Hedda Hynne
133 2:04.84 Amalie Sæten
144 2:05.00 Ingeborg Østgård
195 2:06.25 Sigrid Jervell Våg
208 2:06.49 Sigrid Bjørnsdatter Wahlberg
260 2:07.50 Grethe Tyldum
372 2:08.94 Pernille Karlsen Antonsen
382 2:09.10 Lakeri Ertzgaard
428 2:09.55 Sara Busic
441 2:09.67 Malin Hoelsveen
447 2:09.73 Solveig Hernandez Vråle
450 2:09.77 Ina Halle Haugen
458 2:09.83 Line Maltun Helland
463 2:09.91 Christine Næss
467 2:09.96 Amanda Marie Grefstad Frøynes
483 2:10.15 Maren Halle Haugen
567 2:11.02 Malin Nyfors
603 2:11.36 Caroline Fleischer
604 2:11.37 Henriette Jæger
606 2:11.38 Christina Maria Toogood
623 2:11.52 Kristin Svendby Otervik
634 2:11.57 Vilde Våge Henriksen
697 2:12.04 Sigrid Alvik
713 2:12.14 Selma Løchen Engdahl
727 2:12.21 Malin Edland
732 2:12.24 Ingrid Kristiansen
849 2:13.15 Andrea Rooth
918 2:13.52 Johanna Ågesen Tofte 
994 2:14.00 Leona Andersen Vedvik

1000 meter:
67 2:50.92 Malin Hoelsveen

1500 meter:
51 4:09.78 Amalie Sæten
167 4:18.34 Malin Edland
271 4:22.25 Ina Halle Haugen
293 4:23.06 Andrea Modin Engesæth
309 4:23.53 Sara Busic
316 4:23.77 Sigrid Jervell Våg
321 4:24.12 Grethe Tyldum
336 4:24.81 Maren Halle Haugen
373 4:25.73 Christina Maria Toogood
382 4:25.90 Mari Roligheten Ruud
404 4:26.52 Vilde Våge Henriksen
408 4:26.57 Christine Næss
491 4:28.67 Malin Hoelsveen
560 4:30.21 Vienna Søyland Dahle
569 4:30.42 Kristin Svendby Otervik
622 4:31.51 Selma Løchen Engdahl
635 4:31.77 Sigrid Alvik
658 4:32.05 Ine Bakken
684 4:32.48 Sigrid Bjørnsdatter Wahlberg
736 4:33.41 Ingeborg Østgård
746 4:33.56 Hanne Mjøen Maridal
754 4:33.66 Leona Andersen Vedvik
854 4:35.19 Petronella Torsdatter Halle
870 4:35.40 Live Solheimdal
903 4:36.07 Ingrid Kristiansen
918 4:36.31 Freya Mjølsnes
1148 4:39.71 Julie Hammer

3000 meter:
58 9:06.75 Sigrid Jervell Våg
66 9:08.36 Amalie Sæten
107 9:17.73 Ina Halle Haugen
108 9:17.79 Malin Edland
111 9:18.03 Mari Roligheten Ruud
112 9:18.04 Ingeborg Østgård
124 9:20.01 Andrea Modin Engesæth
141 9:24.40 Maren Halle Haugen
151 9:26.25 Vienna Søyland Dahle
160 9:27.65 Maria Sagnes Wågan
168 9:28.61 Silje Fjørtoft
186 9:31.72 Ine Bakken
196 9:33.26 Runa Skrove Falch
197 9:33.42 Hanne Mjøen Maridal
227 9:36.17 Christina Maria Toogood
276 9:41.40 Christine Næss
318 9:46.91 Lina Rivedal
327 9:48.11 Ingeborg Løvnes
360 9:51.07 Eli Anne Dvergsdal
372 9:51.80 Sara Aarsvoll Svarstad
417 9:54.65 Sigrid Alvik 
419 9:54.92 Grethe Tyldum
448 9:57.31 Julie Hammer
469 9:58.42 Sylvia Nordskar
485 9:59.06 Ingrid Kristiansen
492 9:59.29 Vilde Våge Henriksen
515 10:00.33 Leona Andersen Vedvik
516 10:00.46 Anita Lilleskare
539 10:02.10 Kristine Eikrem Engeset
554 10:02.98 Petronella Torsdatter Halle
560 10:03.42 Anna Marie Nordengen Sirevåg
568 10:04.19 Astrid Brathaug
576 10:04.57 Siren Amelia Seiler
645 10:07.96 Emilie Mo
652 10:08.33 Freya Mjølsnes

5000 meter:
171 16:01.56 Maria Sagnes Wågan
236 16:12.11 Sigrid Jervell Våg
251 16:14.87 Vienna Søyland Dahle
307 16:23.40 Hanne Mjøen Maridal
323 16:27.20 Ine Bakken
356 16:32.98 Lina Rivedal
381 16:36.18 Sylvia Nordskar
385 16:36.61 Malin Edland
461 16:46.52 Mari Roligheten Ruud
479 16:49.68 Siren Amelia Seiler
506 16:53.03 Eli Anne Dvergsdal
511 16:53.77 Kristine Eikrem Engeset
521 16:54.72 Anna Marie Nordengen Sirevåg
526 16:55.17 Emilie Mo 
538 16:56.30 Astrid Brathaug
678 17:15.71 Anita Lilleskare
725 17:22.64 Hilde Brennskag
731 17:23.54 Ingrid Revheim

Therese Johaug. Foto: Eirik Førde.

10 000 meter:
9 31:40.67 Therese Johaug
63 33:28.39 Vienna Søyland Dahle
68 33:31.90 Maria Sagnes Wågan
78 33:39.39 Hanne Mjøen Maridal
119 34:20.25 Kristine Eikrem Engeset
152 34:38.60 Runa Skrove Falch
168 34:46.73 Lina Rivedal
175 34:56.10 Adele Henriksen
213 35:24.21 Siren Amelia Seiler
306 36:38.67 Maria Wiig

10 kilometer gateløp:
123 34:10 Vienna Søyland Dahle
184 34:48 Lina Rivedal
206 34:59 Adele Henriksen
248 35:24 Astrid Brathaug
339 36:05 Eli Anne Dvergsdal

20 kilometer gateløp:
3 1:12:41 Runa Skrove Falch

Halvmaraton:
179 1:13:12 Pernille Eugenie Epland
188 1:13:20 Vienna Søyland Dahle
340 1:16:37 Siren Amelia Seiler
383 1:17:27 Yngvild Kaspersen
388 1:17:34 Hanne Mjøen Maridal
451 1:18:42 Hilde Aders
544 1:21:03 Astrid Brathaug
561 1:21:25 Marianne Dønnem
608 1:22:34 Mari Johanna Brox
637 1:23:16 Ina Høiland
652 1:23:34 Anne Hansen
664 1:23:59 Ida Tjørsvaag

2000 meter hinder:
23 6:41.67 Sigrid Alvik
34 6:46.02 Ine Bakken
44 6:52.31 Sara Aarsvoll Svarstad
120 7:13.05 Mali Eidnes Bakken
154 7:19.43 Kristine Alne

3000 meter hinder:
36 9:57.95 Andrea Modin Engesæth
95 10:21.30 Sara Aarsvoll Svarstad
96 10:21.47 Sigrid Alvik
97 10:22.00 Ingeborg Løvnes
125 10:29.81 Ine Bakken
163 10:42.24 Anna Marie Nordengen Sirevåg 
182 10:48.86 Vilde Våge Henriksen
342 11:31.74 Kristine Alne

100 meter hekk:
120 13.50 Andrea Rooth
221 13.78 Henriette Jæger
249 13.83 Kristina Stensvoll Reppe
269 13.88 Martine Hjørnevik
317 13.97 Ingrid Pernille Rismark
631 14.48 Maria Aaberg
647 14.50 Lovise Skarbøvik Andersen
708 14.58 Elise Grong Ruud
715 14.59 Marie Skjæggestad
739 14.61 Tonje Nedberg
772 14.64 Elise Hoel Ulseth
808 14.69 Hanne Arstein
872 14.77 Mia Guldteig Lien

400 meter hekk:
7 55.27 Amalie Iuel
13 55.62 Line Kloster
31 56.95 Andrea Rooth
36 57.10 Nora Kollerød Wold
88 58.37 Elisabeth Slettum
97 58.60 Marlen Aakre
199 1:00.16 Hanne Arstein
202 1:00.19 Marie Skjæggestad
252 1:00.75 Ingrid Pernille Rismark
403 1:02.07 Solveig Hernandez Vråle
497 1:02.78 Marin Stray Gautadottir
523 1:03.01 Margrete Strømmen Kjerpeset
575 1:03.35 Ada Medea Westerlund

Amalie Iuel. Foto: Eirik Førde.

Høyde:
79 1.82 Mia Guldteig Lien
158 1.78 Madelen Haaheim Sveinungsen
185 1.77 Thea Leirfall Bremset
207 1.76 Hedvig Kallåk
243 1.75 Henriette Jæger
243 1.75 Malin Støyva
243 1.75 Tonje Angelsen
390 1.72 Caroline Fleischer
445 1.71 Andrea Rooth
445 1.71 Telma Eid
493 1.70 Katarina Mögenburg
654 1.68 Elise Hoel Ulseth

Stav:
50 4.30 Lene Retzius
416 3.60 Agnes Elisabeth Morud
466 3.58 Kitty Friele Faye
505 3.51 Malin Vik Gregor

Lengde:
81 6.33 Henriette Jæger
87 6.31 Mia Guldteig Lien
208 6.09 Kristina Stensvoll Reppe
272 6.02 Thale Leirfall Bremset
391 5.92 Lisa Wilker
453 5.87 Vilde Marstein
521 5.82 Andrea Rooth
595 5.78 Kornelia Roppen
628 5.76 Telma Eid
692 5.73 Mia Evensen
779 5.69 Thea Leirfall Bremset
830 5.67 Iben Carnhed
851 5.66 Elise Hoel Ulseth
873 5.65 Hedda Kronstrand Kvalvåg
895 5.64 Ida Andrea Breigan
923 5.63 Anna Garnes Kleven
1140 5.56 Fride Vågen
1181 5.55 Emma Dahl Sørbo
1210 5.54 Andrea Thorsheim
1210 5.54 Martine Hjørnevik
1210 5.54 Sigrid Kleive

Tresteg:
144 12.91 Hedda Kronstrand Kvalvåg
248 12.54 Henriette Jæger
258 12.51 Mari Sellevåg Aarø
360 12.28 Rachel Ombeni
362 12.27 Telma Eid
378 12.23 Iben Carnhed
391 12.21 Karoline Jæger
465 12.07 Mathilde Sofie Klokseth
506 12.00 Julie Margrete Gaustad

Hedda Kronstrand Kvalvåg. Foto: Eirik Førde.

Kule:
340 13.59 Lotta Flatum
340 13.59 Elisabeth Thon Rosvold
345 13.56 Birthe Franck-Petersen
497 13.06 Mariell Morken
521 12.95 Hanna Emilie Hjeltnes
671 12.47 Emelia Tveitå
747 12.30 Henriette Jæger
820 12.14 Julie Noraberg Nilsen
874 12.03 Kristina Thunem

Diskos:
114 52.48 Elisabeth Thon Rosvold
139 51.51 Lotta Flatum 
150 51.05 Solveig Fredriksen
247 47.79 Vilde Indseth Holten
406 44.70 Else Lundestad Bakkelid
476 43.91 Emelia Tveitå
573 42.67 Berit Stunes Isene

Slegge:
28 69.78 Beatrice Nedberge Llano
194 57.82 Oda Marie Myklebust
245 56.32 Solveig Fredriksen
250 56.17 Helle Henriksen
314 54.36 Sarah-Christine Mikkelsen
469 50.79 Ruth-Margrethe Austad Nilsen

Spyd:
84 55.93 Ane Dahlen
92 55.71 Stella Weinberg
136 53.55 Kaja Mørch Pettersen 
181 51.35 Maria Børstad Jensen
195 51.14 Emilie Ingerø
206 50.76 Mali Ingeborg Vollan Marstad
238 50.02 Sigrid Borge
249 49.80 Linnea Greiff
313 47.90 Andrine Hjellen Haugland
559 43.82 Ellevine Svensen Skare
660 42.58 Tonje Fjellet Kristiansen
689 42.34 Julie Heiervang Johnsen
770 41.47 Elise Hoel Ulseth
785 41.38 Inga Rabben Reimers
785 41.38 Sigrid Kleive
924 40.07 Vibeke Engen

Syvkamp:
22 5875 Henriette Jæger
69 5416 Andrea Rooth
129 5093 Telma Eid
148 5026 Elise Hoel Ulseth

3000 meter kappgang:
24 13:36.72 Siri Gamst Glittenberg
31 13:49.05 Maren Karlsen Bekkestad
65 14:41.42 Fride Møller Flatin

10 000 meter kappgang:
58 50:24.89 Siri Gamst Glittenberg

Menn:

100 meter:
215 10.43 Mathias Hove Johansen
307 10.49 Even Meinseth
528 10.59 Salum Kashafali
612 10.62 Amund Høie Sjursen
791 10.68 Even Pettersen
825 10.69 Øyvind Strømmen Kjerpeset
969 10.73 Christian Mensah
1318 10.81 Kristoffer Persen
1365 10.82 Filip Bøe
1470 10.84 Mike Lubsen
1470 10.84 Ingar Kiplesund
1470 10.84 Jacob Vaula
1590 10.86 Fredrik Øvereng
1720 10.88 Andreas Haara Bakketun
1720 10.88 Pål Haugen Lillefosse
1831 10.90 Didrik Grøm
1897 10.91 Jonas Andre Ose
2017 10.93 Jonas Berggård Skåden
2081 10.94 Christian Marthinussen
2081 10.94 Hallgeir Martinsen
2315 10.98 Jørgen Homstad
2315 10.98 Daniel Alejandro Johnsen
2315 10.98 Kristoffer Blücher
2388 10.99 Henrik Flåtnes
2464 11.00 Soban Mortaza Inayat

Mathias Hove Johansen. Foto: Eirik Førde.

200 meter:
245 21.16 Mathias Hove Johansen
457 21.38 Filip Bøe
469 21.39 Andreas Haara Bakketun
519 21.44 Fredrik Øvereng
541 21.46 Even Meinseth
601 21.52 Joachim Sandberg
804 21.67 Øyvind Strømmen Kjerpeset
976 21.77 Jonas Berggård Skåden
1108 21.83 Ingar Kiplesund
1193 21.87 Håvard Becker
1318 21.93 Henrik Flåtnes
1364 21.95 Christian Mensah
1462 21.99 Carl Emil Kåshagen
1569 22.04 Torbjørn Lysne
1626 22.07 Kristoffer Blücher
1659 22.08 Kristoffer Persen
1659 22.08 Jonas Andre Ose
1659 22.08 Mike Lubsen
1686 22.09 Sondre Gjesdal
1686 22.09 Andreas Ofstad Kulseng
1716 22.10 Jacob Vaula
1742 22.11 Daniel Alejandro Johnsen
1742 22.11 Tor Vedde
1766 22.12 Thomas Strønstad-Løseth
1979 22.20 Herman Ellingsen
2153 22.26 Jonatan Greni Bjerkaas
2181 22.27 Jørgen Homstad
2387 22.34 Kenny Emi Tijani-Ajayi
2453 22.36 Soban Mortaza Inayat
2597 22.40 Sigve Brandtzæg Hårberg

300 meter:
126 34.40 Mike Lubsen
141 34.50 Håvard Becker
157 34.61 Filip Bøe
167 34.69 Andreas Haara Bakketun
242 35.10 Kristoffer Blücher
295 35.35 Carl Emil Kåshagen

400 meter:
3 45.05 Karsten Warholm
218 47.11 Fredrik Øvereng
309 47.44 Andreas Haara Bakketun
365 47.58 Fredrik Gullachsen
512 47.93 Tor Vedde
542 47.98 Øyvind Strømmen Kjerpeset
653 48.21 Håvard Becker
702 48.27 Thomas Strønstad-Løseth
1034 48.70 Mike Lubsen
1128 48.83 Carl Emil Kåshagen
1158 48.86 Andreas Ofstad Kulseng
1203 48.91 Torbjørn Lysne
1229 48.94 Kristoffer Blücher
1236 48.95 Leon Douglas
1428 49.15 Håvard Bentdal Ingvaldsen
1473 49.20 Snorre Sliper
1485 49.21 Jørgen Kåshagen
1496 49.22 Jonatan Greni Bjerkaas
1523 49.25 Sigurd Tveit
1534 49.26 Markus Einan
1672 49.41 Andreas Grimerud
1765 49.51 Sivert Sellevold
1824 49.56 Markus Rooth
2133 49.82 Herman Ellingsen
2179 49.86 Ole Jakob Høsteland Solbu
2211 49.88 Toralv Opsal
2235 49.90 Oscar Alm Harestad

600 meter:
17 1:17.88 Sigurd Tveit
22 1:18.11 Kjetil Brenno Gagnås
23 1:18.14 Leon Douglas
30 1:18.65 Tobias Grønstad
38 1:19.44 Sondre Rishøi
44 1:19.66 Ole Jakob Høsteland Solbu
50 1:20.22 Magnar Fossbakken Lundberg
61 1:21.04 Fredrik Øvereng
66 1:21.26 Kristoffer Sagli
69 1:21.32 Håvard Fluge Petterson

Sigurd Tveit. Foto: Eirik Førde.

800 meter:
41 1:46.44 Jakob Ingebrigtsen
52 1:46.74 Filip Ingebrigtsen
136 1:48.34 Markus Einan
156 1:48.61 Didrik Hexeberg Warlo
168 1:48.82 Sigurd Tveit
212 1:49.30 Thomas Roth
275 1:49.82 Kjetil Brenno Gagnås
297 1:50.02 Mats Hauge
317 1:50.14 Moa Abounnachat Bollerød
363 1:50.53 Tobias Grønstad
381 1:50.65 Ole Jakob Høsteland Solbu
390 1:50.71 Ånung Viken
457 1:51.11 Leon Douglas
554 1:51.59 Trygve Feidje Mjelde
606 1:51.82 Sondre Rishøi
885 1:53.04 Even Brøndbo Dahl
1010 1:53.49 Luca Thompson
1042 1:53.60 Magnar Fossbakken Lundberg
1080 1:53.70 Thomas Strønstad-Løseth
1151 1:53.91 Ole Sivert Røyrhus
1220 1:54.16 Anders Bjørndal
1376 1:54.60 Jørgen Kåshagen
1376 1:54.60 Kristoffer Sagli
1436 1:54.78 Salim Bukari
1496 1:54.93 Robin Nedrehagen
1525 1:55.00 Simen Seeberg-Rommetveit

Jakob og Filip Foto: Steffen Aabel

1000 meter:
1 2:16.46 Filip Ingebrigtsen

1500 meter:
2 3:28.68 Jakob Ingebrigtsen
4 3:30.35 Filip Ingebrigtsen
98 3:39.15 Narve Gilje Nordås
109 3:39.69 Mats Hauge
141 3:41.08 Jacob Boutera
157 3:41.90 Moa Abounnachat Bollerød
213 3:43.66 Bjørnar Sandnes Lillefosse
236 3:44.18 Anders Bjørndal
261 3:44.63 Even Brøndbo Dahl
307 3:45.45 Jonatan Andersen Vedvik
314 3:45.64 Marius Vedvik
400 3:47.14 Sigurd Ruud Skjeseth
410 3:47.32 Fredrik Sandvik
421 3:47.44 Ådne Andersen
524 3:49.09 Ånung Viken
526 3:49.10 Didrik Hexeberg Warlo
544 3:49.22 Zerei Mezngi
598 3:49.80 Magnus Tuv Myhre
605 3:49.94 Sondre Hoff
621 3:50.09 Simen Halle Haugen
633 3:50.18 Oliver Andersen Vedvik
650 3:50.35 Thomas Roth
685 3:50.79 Simon Steinshamn
741 3:51.43 Mathias Flak
743 3:51.44 Erik Udø Pedersen
826 3:52.34 Tobias Grønstad
833 3:52.42 Simen Seeberg-Rommetveit
968 3:53.57 Magnus Gjerstad
975 3:53.63 Johannes Teigland
1038 3:54.10 Trygve Feidje Mjelde
1082 3:54.53 Eivind Wikshåland
1137 3:54.89 Eldar Thomassen
1140 3:54.92 Benjamin Olsen
1146 3:54.94 Ulrik Hovig
1197 3:55.24 Ole Jakob Høsteland Solbu
1206 3:55.34 Sindre Solbakken
1344 3:56.26 Andreas Fjeld Halvorsen
1378 3:56.44 Sondre Rishøi
1474 3:57.14 Tedros Haile
1516 3:57.37 Abdirahim Abdullahi Dahir
1563 3:57.63 Sander Dybwad Mathiesen
1587 3:57.71 Martin Mæle
1615 3:57.90 Markus Loftås
1616 3:57.92 Jon Sætre
1619 3:57.95 Ole Lyngbø
1632 3:58.03 Kristoffer Sagli
1634 3:58.04 Matias Førde
1659 3:58.20 Harald Kårbø
1785 3:58.86 Simon Østreng Veland
1821 3:59.04 Elmer Mulleri Skalle
1825 3:59.05 Trym Fjøsne-Hexeberg
1874 3:59.27 Petter Rypdal
1890 3:59.34 Theodor Berre Jacobsen
1920 3:59.50 Andreas Iden
1920 3:59.50 Erik Gundersen
1979 3:59.78 Philip Massacand

Narve Gilje Nordås Foto: Eirik Førde

Mile:
5 3:56.62 Narve Gilje Nordås
7 3:57.25 Mats Hauge
8 3:57.38 Jacob Boutera
29 3:59.81 Bjørnar Sandnes Lillefosse
56 4:05.65 Anders Bjørndal
69 4:07.22 Sondre Hoff

2000 meter:
1 4:50.01 Jakob Ingebrigtsen
2 4:53.72 Henrik Ingebrigtsen
4 4:56.91 Filip Ingebrigtsen

Jakob Ingebrigtsen. Foto: Eirik Førde.

3000 meter:
2 7:27.05 Jakob Ingebrigtsen
29 7:50.57 Narve Gilje Nordås
39 7:53.87 Per Svela
40 7:54.29 Ferdinand Kvan Edman
41 7:54.31 Sigurd Ruud Skjeseth
44 7:54.56 Marius Vedvik
49 7:55.88 Fredrik Sandvik
55 7:56.67 Zerei Mezngi
66 7:58.07 Simen Halle Hauge
71 7:58.71 Magnus Tuv Myhre
74 7:59.20 Jonatan Andersen Vedvik
75 7:59.56 Bjørnar Sandnes Lillefosse
82 8:00.55 Even Brøndbo Dahl
105 8:03.64 Simon Steinshamn
114 8:05.24 Jacob Boutera
116 8:05.39 Petter Rypdal
126 8:06.71 Eivind Øygard
149 8:08.49 Magnus Gjerstad
154 8:08.77 Erik Lomås
178 8:11.19 Trond Ørjan Eide
180 8:11.84 Mathias Flak
210 8:13.79 Ørjan Kjeldsli
249 8:16.14 Erik Udø Pedersen
270 8:17.16 Andreas Iden
271 8:17.19 Kristian Tjørnhom
280 8:17.57 Trym Sagstuen
308 8:18.78 Thomas Fremo
316 8:19.08 Philip Massacand
327 8:20.01 Eldar Thomassen
333 8:20.29 Marius Sørli
353 8:21.61 Anders Bjørndal
383 8:22.91 Sondre Hoff
400 8:23.36 Trond Einar Moen Pedersli
406 8:23.65 Karl Fremstad
427 8:24.47 Sondre Rishøi
475 8:25.57 Henrik Nicolaisen
487 8:25.99 Ulrik Hovig
500 8:26.22 Fredrik Schwencke
540 8:27.65 Kristian Pytten
570 8:28.54 Johannes Teigland
574 8:28.58 Vebjørn Hovdejord
579 8:28.80 Markus Loftås
585 8:28.90 Markus Borge
644 8:30.36 Mathias Moen
647 8:30.41 Alexander Kirkeberg
658 8:30.61 Sindre Solbakken
660 8:30.75 Sverre Soligård
671 8:31.08 Simen Gløgård Stensrud
672 8:31.12 Halfdan-Emil Færø
678 8:31.29 Martin Mæle
708 8:32.09 Harald Kårbø
713 8:32.13 Ådne Karlsen Bekkestad
774 8:33.57 Hans Christer Holund
786 8:33.71 Ulrik Astrup Arnesen
810 8:34.10 Esten Hansen-Møllerud Hauen
814 8:34.23 Cedrik Bakke Christophersen
848 8:34.86 Mikkel Thomassen

5000 meter:
27 13:19.65 Henrik Ingebrigtsen

Henrik Ingebrigtsen Foto: Eirik Førde

40 13:23.97 Per Svela
69 13:33.39 Narve Gilje Nordås
90 13:37.59 Zerei Mezngi
131 13:42.96 Sondre Nordstad Moen
160 13:46.22 Ferdinand Kvan Edman
276 13:56.23 Magnus Tuv Myhre
291 13:56.76 Even Brøndbo Dahl
296 13:57.11 Simen Halle Haugen
356 14:01.42 Eivind Øygard
365 14:02.39 Sigurd Ruud Skjeseth
391 14:03.98 Bjørnar Sandnes Lillefosse
395 14:04.27 Ådne Andersen
405 14:04.82 Marius Vedvik
448 14:07.03 Petter Rypdal
502 14:10.07 Magnus Gjerstad
513 14:11.17 Jonatan Andersen Vedvik
532 14:12.29 Jacob Boutera
542 14:12.74 Trond Ørjan Eide
559 14:13.52 Mathias Flak
605 14:15.41 Simon Steinshamn
606 14:15.63 Trym Sagstuen
631 14:16.77 Ørjan Kjeldsli
648 14:17.63 Erik Lomås
702 14:20.01 Andreas Iden
744 14:21.88 Halfdan-Emil Færø
749 14:22.19 Weldu Negash
774 14:23.18 Kristian Tjørnhom
812 14:24.71 Thomas Fremo
965 14:29.74 Kristian Pytten
993 14:30.78 Trond Einar Moen Pedersli
1103 14:35.59 Jon Sætre
1118 14:36.35 Marius Liljeberg Wang
1201 14:39.23 Erlend Gjerdevik Sørtveit
1208 14:39.49 Eldar Thomassen
1223 14:40.09 Petter Johansen
1235 14:40.67 Eivind Wikshåland
1309 14:43.24 John Christian Deighan Hanssen
1342 14:44.60 Ådne Karlsen Bekkestad
1356 14:45.06 Mathias Moen
1357 14:45.12 Philip Massacand
1410 14:47.01 Petter Myhr
1429 14:47.63 Sverre Soligård
1495 14:49.31 Tedros Haile
1513 14:49.82 Alexander Kirkeberg

10 000 meter:
26 28:04.29 Zerei Mezngi
58 28:20.55 Narve Gilje Nordås
67 28:23.46 Bjørnar Sandnes Lillefosse
69 28:25.55 Sondre Nordstad Moen
169 29:01.83 Gustav Iden
173 29:03.04 Sigurd Ruud Skjeseth
175 29:03.41 Per Svela
177 29:04.66 Marius Vedvik
226 29:21.23 Petter Rypdal
231 29:21.95 Ørjan Kjeldsli
262 29:31.07 Eivind Øygard
269 29:31.93 Weldu Negash
285 29:34.78 Erik Udø Pedersen
325 29:41.84 Mathias Flak
333 29:42.71 Kristian Blummenfelt
339 29:44.85 Trond Ørjan Eide
348 29:46.21 Thomas Fremo
349 29:46.43 Petter Johansen
352 29:47.10 Vetle Bergsvik Thorn
424 30:06.24 Erik Lomås
495 30:22.72 Trond Einar Moen Pedersli
506 30:24.93 Eirik Mysen
513 30:26.16 Frode Stenberg
561 30:34.53 Andreas Myhre Sjurseth
566 30:36.37 Andreas Iden
629 30:49.30 Sverre Solligård
631 30:49.37 Casper Stornes
641 30:50.98 Eldar Thomassen
657 30:54.28 Alexander Kirkeberg

10 kilometer gateløp:
86 29:09 Zerei Mezngi
317 30:11 Erik Lomås
426 30:34 Mathias Flak
426 30:34 Sigurd Ruud Skjeseth
556 30:54 Andreas Myhre Sjurseth

Halvmaraton:
83 1:01:28 Sondre Nordstad Moen
310 1:03:25 Petter Rypdal
425 1:04:11 Trond Einar Moen Pedersli
473 1:04:40 Eivind Øygard
482 1:04:42 Ørjan Kjeldsli
482 1:04:42 Marius Vedvik
634 1:05:56 Erik Udø Pedersen
691 1:06:26 Halfdan-Emil Færø
697 1:06:30 Frode Stenberg
742 1:06:50 Einar Melsom
807 1:07:29 Karl Fremstad
814 1:07:32 Andreas Iden
848 1:07:53 Eirik Gramstad
868 1:08:07 Sverre Solligård
874 1:08:09 Martin Finne
892 1:08:17 Jon Sæverås Breivold
899 1:08:20 Albert Didriksen
907 1:08:22 Markus Loftås
914 1:08:26 Fredrik Morten Sætran
914 1:08:26 Maguns Erstad
918 1:08:27 Kristian Ulriksen
922 1:08:29 Magnus Sirnes Hjellum
954 1:08:43 Erlend Gjerdevik Sørtveit
966 1:08:46 Mathias Moen
974 1:08:48 Markus Borge
984 1:08:54 Thomas Fremo
998 1:08:59 Jørgen Korum
1019 1:09:08 Morten Urdal Bakke
1047 1:09:21 Stian Dahl
1086 1:09:40 Håkon Aastveit
1091 1:09:42 Kristian Rød
1094 1:09:43 Magnus Winther Warvik
1097 1:09:45 Tony Gjerde
1102 1:09:49 Roger Pollen
1112 1:09:54 Alexander Kirkeberg
1118 1:09:55 Hans Aarnes
1122 1:09:56 Vegard Saga
1128 1:09:58 Vegard Danielsen
1140 1:10:03 Ulrik Ødegård
1157 1:10:11 Kristian Grue
1160 1:10:12 Victor Borge
1162 1:10:13 Jacob Hystad
1170 1:10:18 Alexander Skurve 
1171 1:10:19 Johan-Jørgen Strømberg
1224 1:10:59 Helge Langen

Maraton:
89 2:09:01 Sondre Nordstad Moen

Sondre Nordstad Moen Foto: Eirik Førde

2000 meter hinder:
73 6:01.27 Vebjørn Hovdejord
101 6:05.89 Esten Hansen-Møllerud Hauen

3000 meter hinder:
101 8:53.11 Harald Kårbø
102 8:53.16 Fredrik Sandvik
233 9:09.85 Erik Udø Pedersen

110 meter hekk:
24 13.53 Vladimir Vukicevic
415 14.67 Joachim Sandberg

400 meter hekk:
1 46.87 Karsten Warholm
300 52.78 Håvard Becker
327 53.00 Andreas Haara Bakketun
398 53.35 Andreas Dixon
584 54.32 Herman Ellingsen

Karsten Warholm. Foto: Eirik Førde.

Høyde:
190 2.10 Sander Aae Skotheim
353 2.05 Erlend Bolstad Raa
478 2.03 Abraham Sandvin Vogelsang
596 2.00 Henrik Flåtnes
596 2.00 Vetle Raa Ellingsen

Stav:
22 5.65 Sondre Guttormsen
30 5.61 Pål Haugen Lillefosse
64 5.45 Simen Guttormsen
215 5.01 Andreas Gjesdal
224 5.00 Markus Rooth
224 5.00 Toralv Opsal
374 4.80 Martin Roe
495 4.70 Philip Andreas Kubon
561 4.65 Sander Aae Skotheim
604 4.60 Bjørn Øyvind Berger

Lengde:

Ingar Kiplesund Foto: Eirik Førde

107 7.68 Ingar Kiplesund
122 7.66 Henrik Flåtnes
165 7.58 Amund Høie Sjursen
187 7.53 Markus Rooth
203 7.50 Martin Roe
281 7.41 Toralv Opsal
304 7.38 Sander Aae Skotheim
777 7.07 Gjert Høie Sjursen
846 7.03 Marius Bull Hjeltnes
846 7.03 Aanund Tveitå
846 7.03 Abraham Sandvin Vogelsang

Tresteg:
155 15.65 Ingar Kiplesund
203 15.47 Henrik Flåtnes
324 15.09 Sondre Vie Ytrearne
380 14.94 Sander Aae Skotheim
389 14.93 Viljar Gjerde
442 14.80 Per Bucher Johannessen
458 14.76 Erlend Bolstad Raa
473 14.73 Marius Bull Hjeltnes
574 14.52 Carl Erik Landsvik

Kule:
17 21.03 Marcus Thomsen
171 17.63 Sven Martin Skagestad
319 16.40 Ola Stunes Isene
427 15.85 Stig Ove Dahlen Selnes
485 15.56 Thomas Mardal

Marcus Thomsen Foto: Eirik Førde

Diskos:
19 64.62 Ola Stunes Isene
29 63.35 Sven Martin Skagestad
171 55.01 Fabian Weinberg
226 52.83 Eivind Henriksen
245 52.27 Thomas Mardal
313 50.90 Thor Olav Rosvold
353 50.20 Erik Johannes Rosvold
398 49.54 Steffen Melheim
405 49.46 Morten Bredholt
413 49.35 Bjørn Terje Pay

Ola Stunes Isene Foto: Eirik Førde

Slegge:
17 76.40 Eivind Henriksen
34 74.28 Thomas Mardal
150 65.46 Jon Nerdal
161 65.10 Evald Osnes Devik
268 60.86 Kjetil Røste Ringen
292 59.93 Håkon Eik Litland
297 59.80 Kristen Brosvik
307 59.59 Richard Villanger
397 57.51 Arne Osnes Devik
485 55.44 Herman Aurdal
491 55.29 Marius Grinden

Spyd:
37 79.90 Kasper Sagen
287 68.93 Myron Weinberg
314 68.15 Alexander Skorpen
384 66.47 Sondre Alexander Høyland
412 65.73 Sven Martin Skagestad
464 64.49 Daniel Thrana
477 64.27 Vebjørn Kaldahl Bottenvik
492 64.06 Elias Nilsen
497 63.98 Iver Saunes Moldskred
537 63.24 Benjamin Gressløs
575 62.78 Christer Stenersrød
648 61.88 Martin Roe
719 60.94 Marcus Henriksen
771 60.40 Donavan Milos

Tikamp:
9 7990 Martin Roe
21 7694 Toralv Opsal
186 6541 Gjert Høie Sjursen

10 kilometer kappgang:
10 40:15 Håvard Haukenes

20 kilometer kappgang:
177 1:27:34 Håvard Haukenes

4 thoughts on “Tolv nordmenn blant verdens ti beste utøvere

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.