Innendørs-UM – medaljefordeling

Innendørs-UM er nå over og ifølge min opptelling ble medaljefordelingen slik:

Sandnes 9-9-6
Gneist 9-7-7
Dimna 9-1-1
Tyrving 6-2-3
Ålesund 5-8-6
BUL 5-3-3
Sørild 4-4-0
Overhalla 4-2-3
Fana 4-2-1
Larvik 4-1-1
Tjalve 3-4-5
Haugesund 3-2-3
Selsbakk 3-1-4
Ull/Kisa 3-1-1
Hovding 3-0-0
Orion 2-4-2
BUL-Tromsø 2-2-3
Koll 2-2-1
Ås 2-2-0
Ranheim 2-1-3
Bergens Turn 2-1-1
Laksevåg 2-1-0
Sem 2-0-1
Ski 2-0-1
Hareid 2-0-0
Frol 1-2-1
Sturla 1-2-0
Tønsberg 1-1-1
Nittedal 1-1-0
Trones 1-0-2
Sandvin 1-0-1
Sykkylven 1-0-1
Brandbu 1-0-0
Bryne 1-0-0
Fredrikstad 1-0-0
Moss 1-0-0
Narvik 1-0-0
Norna-Salhus 1-0-0
Oppstad 1-0-0
Raumnes & Årnes 1-0-0
Sandane 1-0-0
Skjalg 1-0-0
Verdal 1-0-0
Fagernes 0-4-1
Moelven 0-3-2
Trondheim 0-2-2
Fri 0-2-0
Snøgg 0-2-0
Søndre Land 0-2-0
Vollan 0-2-0
Stjørdal 0-1-3
Vidar 0-1-3
Namsen 0-1-2
Steinkjer 0-1-2
Strindheim 0-1-2
Kvæfjord 0-1-1
Lambertseter 0-1-1
Nesbyen 0-1-1
Pioner 0-1-1
Asker 0-1-0
Florø 0-1-0
Giv Akt 0-1-0
Hattfjelldal 0-1-0
Hurdal 0-1-0
Lyngdal 0-1-0
Lørenskog 0-1-0
Olden 0-1-0
Romerike 0-1-0
Sandefjord 0-1-0
Sarpsborg 0-1-0
Bækkelaget 0-0-2
Byåsen 0-0-1
Fiskå 0-0-1
Gausdal 0-0-1
Hellas 0-0-1
Hind 0-0-1
Hornindal 0-0-1
Jægervatnet 0-0-1
Oppstryn 0-0-1
Urædd 0-0-1
Viking 0-0-1
Ørsta 0-0-1

Advertisements

Innendørs-UM – medaljefordeling dag 2

Nok en dag med friidrett er unnagjort i Ulsteinvik. Under følger medaljefordeling etter dag 2, tar forbehold om feil:

UM

Dimna 7-1-1
Sandnes 6-6-4
Gneist 6-3-6
Ålesund 3-6-3
Overhalla 3-2-2
Tyrving 3-1-3
Tjalve 2-3-4
Sørild 2-3-0
BUL 2-1-1
BUL-Tromsø 2-1-1
Haugesund 2-1-1
Koll 2-1-1
Fana 2-0-1
Larvik 2-0-1
Ull/Kisa 2-0-1
Hovding 2-0-0
Ranheim 2-0-0
Sem 2-0-0
Ski 2-0-0
Orion 1-2-0
Sturla 1-2-0
Ås 1-2-0
Sandvin 1-0-1
Selsbakk 1-0-1
Sykkylven 1-0-1
Bryne 1-0-0
Fredrikstad 1-0-0
Hareid 1-0-0
Moss 1-0-0
Narvik 1-0-0
Norna-Salhus 1-0-0
Raumnes & Årnes 1-0-0
Sandane 1-0-0
Skjalg 1-0-0
Tønsberg 1-0-0
Verdal 1-0-0
Moelven 0-3-2
Fagernes 0-3-1
Søndre Land 0-2-0
Selsbakk 0-1-2
Trondheim 0-1-2
Frol 0-1-1
Kvæfjord 0-1-1
Lambertseter 0-1-1
Strindheim 0-1-1
Asker 0-1-0
Florø 0-1-0
Fri 0-1-0
Hattfjelldal 0-1-0
Laksevåg 0-1-0
Lyngdal 0-1-0
Lørenskog 0-1-0
Namsen 0-1-0
Nesbyen 0-1-0
Nittedal 0-1-0
Olden 0-1-0
Pioner 0-1-0
Romerike 0-1-0
Sandefjord 0-1-0
Sarpsborg 0-1-0
Snøgg 0-1-0
Vollan 0-1-0
Steinkjer 0-0-2
Trones 0-0-2
Vidar 0-0-2
Bergens Turn 0-0-1
Byåsen 0-0-1
Fiskå 0-0-1
Gausdal 0-0-1
Hind 0-0-1
Hornindal 0-0-1
Stjørdal 0-0-1
Urædd 0-0-1
Viking 0-0-1
Ørsta 0-0-1

Innendørs-UM – medaljefordeling dag 1

Med forbehold om feil, her er medaljefordeling etter dag 1 av innendørs-UM i Ulsteinvik.

Dimna 4-0-1
Sandnes 3-3-0
Ålesund 2-3-1
Gneist 2-1-4
Ås 1-2-0
Tyrving 1-1-3
BUL-Tromsø 1-1-0
Overhalla 1-1-0
Tjalve 1-0-2
Fana 1-0-1
Sykkylven 1-0-1
Bryne 1-0-0
BUL 1-0-0
Fredrikstad 1-0-0
Hovding 1-0-0
Koll 1-0-0
Moss 1-0-0
Narvik 1-0-0
Orion 1-0-0
Norna-Salhus 1-0-0
Sem 1-0-0
Skjalg 1-0-0
Tønsberg 1-0-0
Ull/Kisa 1-0-0
Verdal 1-0-0
Fagernes 0-2-1
Sørild 0-2-0
Lambertseter 0-1-1
Selsbakk 0-1-1
Hattfjelldal 0-1-0
Laksevåg 0-1-0
Moelven 0-1-0
Olden 0-1-0
Romerike 0-1-0
Sarpsborg 0-1-0
Sturla 0-1-0
Søndre Land 0-1-0
Vollan 0-1-0
Frol 0-0-1
Gausdal 0-0-1
Haugesund 0-0-1
Hind 0-0-1
Hornindal 0-0-1
Larvik 0-0-1
Selsbakk 0-0-1
Steinkjer 0-0-1
Stjørdal 0-0-1
Viking 0-0-1

Innendørs-UM – spennende utøvere

Det konkurreres ikke bare i Praha i helgen, men også i Ulsteinvik der årets innendørs-UM går av stabelen fredag til søndag. Mange sterke utøvere er med, jeg har ikke tid til å skrive om hver enkelt øvelse, men her følger en liste over de mest spennende utøvere i de forskjellige klassene.

Hjemmeløper Karsten Warholm blir det største trekkplasteret. Ungdomsverdensmesteren i mangekamp var kvalifisert på 400m til innendørs-EM, men velger heller UM. Vi kan fort få se en norsk seniorrekord i et innendørs-UM, noe som hadde vært veldig gledelig. Warholm er påmeldt intet midre enn åtte øvelser og får dermed god trening i helgen.

Nettsiden til stevnet 

Stream 

UM

J15:

  • Camilla Ziesler 800m, 1500m
  • Josefine Tomine Eriksen 200m, 800m

J16:

  • Malin Edland 200m, 800m, 1500m
  • Ingvild Myking 800m, 1500m
  • Tonje Fjellet Kristiansen 60m, 200m
  • Ingvild Meinseth 60m, 200m, lengde
  • Marie Skjæggestad 200m, 800m, 60m hekk, høyde
  • Thea Leirfall Bremset høyde, lengde
  • Sanne Myrmel 60m hekk, lengde, stav
  • Kaja Skarland 200m, 60m hekk, lengde, kule
  • VIlde Lundin 1500m kappgang
  • Ellen Nordqvist Sjøblom 1500m kappgang

J17:

  • Mari Drabløs 200m, 400m, 800m, 1500m
  • Helene Rønningen 60m, 200m, lengde
  • Kristi Strømmen Kjerpeset 60m
  • Mari Sellevåg Aarø 60m, lengde, tresteg, kule
  • Josefin Greiff 1500m kappgang
  • Linne Louise Kvaale kule
  • Elise Gravningen kule

J18/19:

  • Elisabeth Angell Bergh 800m, 1500m
  • Sara Dorthea Jensen 200m, 400m
  • Naomi van den Broeck 60m, 200m, 60m hekk, lengde
  • Mari Forbord Anderssen 60m, 200m, 60m hekk
  • Oda Mohus 60m, 200m, 60m hekk
  • Caroline Fleischer 200m, 60m hekk, høyde, lengde
  • Nora Kollerød Wold 400m, 800m
  • Synnøve Bjørgo Adam 60m, 60m hekk, lengde
  • Monika Benserud 60m, lengde, tresteg
  • Vilde Gjesbakk 60m
  • Malin Engan Wiseth høyde, tresteg
  • Lene Retzius stav

Kvinner U23:

  • Marlen Aakre 60m, 200m, 400m
  • Anne Engen Andersen 60m, 200m, 60m hekk, høyde, lengde, kule
  • Ida Bakke Hansen 60m, 200m, 60m hekk
  • Astrid Mangen Cederkvist 60m, 200m
  • Caroline Kuvaas 60m, 200m, 60m hekk
  • Veronica Undseth 800m
  • Paula Llano høyde, kule, stav

G15:

  • Filip Bøe 60m, 200m,
  • Vetle Raa Ellingsen 60m hekk, høyde, lengde
  • Erlend Bolstad Raa høyde, kule

G16:

  • Kristoffer Blücher 60m, 200m, 800m
  • Fredrik Øvereng 60m hekk, 200m, lengde
  • Sondre Guttormsen 60m hekk, stav
  • Herman Aurdal kule

G17:

  • Bartek Sakowski 60m, 200m
  • Inge Eide Johnsen høyde
  • Audun Bakke Jensen stav
  • Toralv Opsal 60m, 200m, 60m hekk, høyde, kule, lengde, stav

G18/19:

  • Fredrik Vaeng Røtnes 800m, 1500m, 1500m kappgang
  • Karsten Warholm 60m, 200m, 400m, 60m hekk, høyde, lengde, stav, kule
  • Jonathan Quarcoo 60m, 200m
  • Josh-Kevin Ramirez Talm 200m
  • Even Meinseth 60m, 200m
  • Erik Lund 60m, lengde, tresteg
  • Øystein Klareng 60m, 200m
  • Ingar Kiplesund 60m, lengde
  • Thor Olav Rosvold kule
  • Thomas Mardal kule

Menn U23:

  • Ousman Touray 60m, 200m
  • Joachim Sandberg 60m, 200m, 60m hekk
  • Even Pettersen 200m
  • Marius Bakken Støle 60m, 400m
  • Jonas Halonen 60m
  • Sindre Gelius Eikje høyde, lengde