Nordmenn kvalifisert for internasjonale mesterskap

Her vil det med jevne mellomrom oppdateres med nordmenn som har klart krav til internasjonale banemesterskap for 2018. Utøverne jeg lister opp her er utøvere som har klart NFIF sitt krav innenfor kvalifiseringsperioden og som er i riktig alder til mesterskapet. Ytterligere krav fra NFIF kan foreligge.

Krav og kriterier

EM (Berlin 06-12.august): 

Kvinner:

100m: Ezinne Okparaebo
200m: Helene Rønningen, Ezinne Okparaebo, Line Kloster
400m: Amalie Iuel
800m: Yngvild Elvemo, Hedda Hynne
1 500m: Karoline Bjerkeli Grøvdal
5 000m:
10 000m:
Maraton:
100m hekk: Isabelle Pedersen
400m hekk: Line Kloster, Amalie Iuel
3 000m hinder: Karoline Bjerkeli Grøvdal
Høyde: Tonje Angelsen
Stav: Lene Retzius
Lengde:
Tresteg:
Kule:
Diskos:
Slegge:
Spyd: Sigrid Borge
Syvkamp:
20km kappgang:

Menn:

100m: Jonathan Quarcoo
200m: Jonathan Quarcoo
400m: Karsten Warholm
800m: Thomas Roth
1 500m: Jakob Ingebrigtsen, Filip Ingebrigtsen, Henrik Ingebrigtsen, Ferdinand Kvan Edman
5 000m: Henrik Ingebrigtsen, Jakob Ingebrigtsen, Filip Ingebrigtsen
10 000m: Marius Vedvik, Sondre Nordstad Moen
Maraton: Sondre Nordstad Moen
110m hekk: Vladimir Vukicevic
400m hekk: Karsten Warholm
3 000m hinder: Tom Erling Kårbø
Høyde:
Stav: Eirik Dolve, Sondre Guttormsen
Lengde:
Tresteg:
Kule:
Diskos:
Slegge: Eivind Henriksen
Spyd:
Tikamp: Martin Roe
20km kappgang: Håvard Haukenes
50km kappgang: Håvard Haukenes

Kvalifiseringsperiode 01.01.2018-29.07.2018 (maraton, mangekamp og kappgang også resultater 2017 gjeldende)

U20-VM (Tampere 10-15.juli):

Kvinner:

100m: 
200m: 
400m:
800m:
1 500m: Camilla Ziesler
3 000m:
5 000m:
100m hekk: Ida Eikeng
400m hekk: Solveig Hernandez Vråle, Marie Skjæggestad
3 000m hinder:
Høyde:
Stav:
Lengde:
Tresteg:
Kule:
Diskos:
Slegge:
Spyd:
Syvkamp: Ida Eikeng
10 000m kappgang:

Menn:

100m:
200m:
400m:
800m:
1 500m: Jakob Ingebrigtsen, Sondre Juven
5 000m: 
10 000m:
110m hekk:
400m hekk:
3 000m hinder:
Høyde:
Stav: Sondre Guttormsen
Lengde:
Tresteg:
Kule:
Diskos:
Slegge:
Spyd:
Tikamp:
10 000m kappgang:

Kvalifiseringsperiode 01.01.2018-02.07.2018

U18-EM (Györ 05-08.juli): 

Jenter:

100m:
200m: Martine Hjørnevik, Frida Røe Tærum, Emma Moldestad Abotnes
400m: Frida Røe Tærum
800m: Sara Busic, Kristin Svendby Otervik, Mari Andreassen Rud
1 500m:
3 000m:
100m hekk: Martine Hjørnevik, Maria Aaberg
400m hekk:
2 000m hinder: Mari Andreassen Rud, Hannah Berntzen Engevik
Høyde:
Stav: Hedda Marie Hauge
Lengde:
Tresteg: Hedda Kronstad Kvalvåg, Karoline Jæger
Kule: Birthe Franck-Petersen
Diskos: Elisabeth Thon Rosvold, Lotta Flatum Fallingen
Slegge: Sarah Mikkelsen, Oda Myklebust, Helle Henriksen Hvidsten
Spyd: Kaja Mørch Pettersen, Vibeke Engen
Syvkamp:
5 000m kappgang: Siri Gamst Glittenberg

Gutter:

100m: Pål Haugen Lillefosse, Jonas Andre Ose, Andreas Haara Bakketun, Jacob Vaula
200m: Andreas Haara Bakketun, Stephan Skogheim Kyeremeh
400m:
800m: Hans-Magnus Haukøy
1 500m: Ole Lyngbø, Moa Abounnachat Bollerød, Hans-Magnus Haukøy
3 000m:
110m hekk:
400m hekk: Andreas Haara Bakketun, Andreas Dixon
2 000m hinder:
Høyde:
Stav: Pål Haugen Lillefosse, Simen Guttormsen
Lengde: Henrik Flåtnes
Tresteg: Henrik Flåtnes
Kule:
Diskos: Fabian Weinberg
Slegge: Håkon Litland
Spyd:
Tikamp: Markus Rooth, Sander Aae Skotheim
10 000m kappgang:

Kvalifiseringsperiode 01.01.2018-25.06.2018

Advertisements